Tallinna Ülikooli politoloog Georg Sootla leiab, et kohalikus poliitikas on noorte huvid jäänud tagaplaanile, mistõttu peaksid noored senisest enam poliitikas kaasa lööma ja käima senisest enam valimas.
Sootla sõnul taanduvad omavalitsuste tegevused praegu kõige nõrgemate ehk laste ja vanurite aitamisele ning sellega tullakse üldjoontes hästi toime. «Kohaliku poliitika päevakorras ja ka juhtimises on noorte probleemid ja huvid tagaplaanil – eeldatakse, et nad tulevad ise toime. Oma legitiimsuse suurendamiseks peaksid omavalitsused keskenduma rohkem noortele,» rääkis ta.
Tema hinnangul peaks kohalik omavalitsus rõhutama rohkem väljundeid globaalsesse maailma, mitte aga rahulikku elu oma kogukonnas. «Noored toimetavad juba erinevates globaalsetes võrgustikes, nüüd oleks vaja nende võrgustikud panna toimima ka kohalike huvide edendamiseks,» ütles Sootla.
Kes on peibutuspart? Millega valimistel arvestada ning kas valida erakonda, valimisliitu või üksikkandidaati? Kuidas valimislubadusi lugeda ning millist kandidaati võib usaldada? Tallinna Ülikooli Riigiteaduste Instituudi politoloogide mõtted ja soovitused on peagi kõigile kättesaadavad. Jutuks tulevad teemad, mille peale ehk igapäevaselt ei mõtlegi, kuid mille tulemusel sünnivad omavalitsustes üht- või teistsugused ning vahel ka üpris ootamatud valimislahendused. Valija Suvekool on 2013. aasta oktoobrikuiste valimiste eel tehtud projekt Postimehe, Tallinna Ülikooli ja Eesti Noorteühenduste Liidu koostöös. Avatud Ühiskond MTÜ taaselustab Valija Suvekooli nõuanded meie blogis, et valimispäeval langetatud valik oleks võimalikult teadlik. Suvekooli kümmekonnas videoklipis antakse sügisel valima minejaile lihtsaid, selgeid ja loogilisi nõuandeid.
Kohalikud valimised toimuvad 17. oktoobril.