Avatud Ühiskonna koolituskoda kutsub osalema
Koolituse kirjeldus
Kursuse kirjeldus
Avalik esinemine tuleb kasuks kõigile, eriti aga neile, kel plaanis tulevikus valida elukutse, mis eeldab suhtlemist ja avalikke ülesastumisi. Valikaine annab üldised teoreetilised ja praktilised teadmised avalikust esinemisest.
Eesmärk on anda õpilasele teadmisi, kuidas ja milliseid strateegiaid, vahendeid ja nippe kasutades väljendada ennast erinevates situatsioonides enesekindlalt, selgelt ja sobivalt. Valikaine eesmärk on anda igale õpilasele praktiline avaliku esinemise kogemus, millele järgneb analüüs.
Sihtgrupp on suur- ja väikeettevõtjad, avaliku sektori juhid ja kommunikatsioonijuhid ning kommunikatsioonispetsialistid, turundusjuhid, müügijuhid, turundusspetsialistid, turundusassistendid ja müügiassistendid, teenindusjuhid, sekretärid ja juhiabid ning kõik, kellel on soov omandada süsteemselt teadmisi turunduses, müügis, avalikus esinemises.
Valikaine õpiväljundid
Valikaine läbinu:
1) oskab koostada ja esitada erinevaid kõnesid
2) oskab koostada kõne lähtuvalt situatsioonist ja kuulajaskonnast
3) oskab olla aktiivne kuulaja
4) oskab kasutada oma häält
5) teab ja oskab kasutada avaliku esinemisega seonduvaid mõisteid ja oskussõnu
Sisu lühikirjeldus
Õppeaine on jagatud:
- a) informeeriv kõne ehk teaduslik ettekanne
- b) veenmiskõned
- c) avalik esinemine. Valikkursuse jooksul läbitavad teemad: Aktiivne kuulamine. Informeeriva kõne tunnused. Kehakeel. Kontakti loomine publikuga.
Avaliku esinemise definitsioon. Kõne stiilid. Kõneks harjutamine. Kõne koostamine ja planeerimine. Lavahirm. Piduliku kõne tunnused. Tagasiside andmine. Veenmiskõne tunnused. Hääl ja selle mõju publikule. Kuulajate tüübid.
HINDAMINE
Õppetegevus toimub loengu ja erinevate rühma- ja paaristööde vormis. Konkreetne õppesisu ja tingimused täpsustatakse kursuse alguses.
Hinnatakse: Kursuse jooksul tehtud suulisi ja kirjalikke vastamisi hinnatakse arvestuslikult. Iga osa all hinnatakse õpilase kõnet kaasõpilaste ees ja sinna juurde kuuluvaid aspekte, mis on eelnevalt koos fikseeritud ja läbi analüüsitud. Kõne järelvastamiseks peab olema vähemalt 7 kuulajat. Analüüsi ja hinnangut kaasõpilase kõnedele (kirjalik). Aine on praktilise suunitlusega ja eeldab kõigilt õpilastelt aktiivset osalemist. Iseseisvad tööd: Kõnede kirjutamine Enda arengu analüüs Aine arvestatud saamiseks on vaja osaleda vähemalt 70 % kontakttundides, osaleda avatud tunnis kõne esitamisega või osaleda koolisisesel kõnevõistlusel ning sooritada kõik iseseisvad tööd.
Soovime koolitustega tagada Sinu rahulolu ja positiivse tagasiside.
Hea koolituse aluseks on tugevad koolitajad. Seetõttu pöörame suurt tähelepanu sobilike koolitajate valikule. Meie personali ja selle koolituse korraldajad on Sul võimalik leida SIIT.
Kaia Laansoo
Koolitaja
Juhatuse liige, koolitaja
Võõrkeele koolitusi õpetab K.Laansoo: lõpetanud Concordia Rahvusvahelise Ülikooli bakalaureuseõppe õigusteaduskonna ja hiljem siirdunud Tartu Ülikooli magistriõppesse anglistika erialale. Terve elu on Kaia töötanud andragoogina, õpetajana ja juristina. Aastate jooksul on tunnustatud mitmel korral aasta õpetajana nii erinevate koolide kui ka maavalitsuste poolt.Koolitaja on aastate jooksulkoordineerinud koolitusi nii Eestis kui ka välismaal – Türgis, Marokos, Küprosel ja Itaalias. Ta on õpetanud suhtlemispsühholoogiat mitu aastat erinevates gümnaasiumites, kutsekoolides ja koolitusasutustes.